5 نکته مهم در کار فریلنسینگ جاب و جیب

فریلنسینگ یا آزادکاری نه فقط مسیر شغلی، بلکه زندگی شما را هم میتواند تغییر دهد. به دست آوردن پول بیشتر، رئیس خود بودن، برنامه زمانی عالی و کار کردن در مکانی که دوست دارید از جمله جاذبه های فرینسینگ است که توجه افراد زیادی را به خود جلب کرده است.

هر فریلنسر اگر برای سالهای اولیه کسب و کار خود برنامه ریزی و هدف گذاری مناسب داشته باشد و به آنها به درستی عمل کند، میتواند به رویاهای خود دست یابد.

در اینجا به 5 نکته مهم که در ۲ سال اول فریلنسینگ باید مورد توجه قرار گیرد را بیان میکنیم که میتواند راه رسیدن به رویاهای شما را هموار کند.

5 نکته مهم برای دو سال اول فریلنسینگ

•مهارتهای بیشتری یاد بگیرید تا ارزش شما بالاتر رود واقعیت این است که درآمد بالقوه شما به تخصصی که دارید، مثلا اگر مسلط به اسکچاپ هستید، شاید افراد کمی باشند که حاضر هستند فقط برای انجام این خدمات به شما پول بپردازند؛ اما اگر مهارتهای دیگر خود را نیز بالا ببرید و به مشتریان خدمات بیشتری ارائه کنید، ارزش کار شما بیشتر خواهد شد.

این مطلب را از دست ندهید:  تصویر ساز معماری : حسین نوربخش

•یادگیری مهارتهای بیشتر به شما کمک میکند قراردادهای بهتری با مشتریان خود ببندید و برای وقتی که صرف میکنید، درآمد بیشتری کسب کنید. برای مثال، یک فردی که مسلط به نرم افزار 3Dmax هست زمانی که که توانایی انجام رندر های زیبایی را هم داشته باشد، با ارزشتر خواهد بود.

• کشف کنید چه مهارتهایی در مورد کاری که انجام میدهید، متقاضی بیشتری دارد و روی آنها سرمایه گذاری کنید تا درآمد بیشتری کسب کنید.

کسب مهارت در فریلنسینگ

مشتریان خود را در تعادل نگه دارید

پیدا کسب و کار با درآمد ثابت، یکی از مشکلترین بخشهای فریلنسینگ است.

در فریلنسینگ مشتری ثابت وجود ندارد و اغلب مشتریان بعد از سه ماه ناپدید میشوند یا دیگر با شما کار نخواهند کرد. به همین دلیل درآمد شما متغیر خواهد بود.

برای این که بتوانید درآمد تقریبا ثابتی داشته باشید، باید مشتریان خود را در تعادل نگه دارید.

وقتی که کار خود را تازه در سایت جاب و جیب شروع میکنید، ممکن است فقط ۳ مشتری داشته باشید و اگر یکی از آنها شما را رها کند با یک بحران مالی مواجه خواهید شد. برای همین باید طوری مشتریان را مدیریت کنید که هیچ کدام، بخش اعظم درآمد شما را شامل نشود.

این مطلب را از دست ندهید:  نگاهی به نرم افزار لومیون 9

۲۰٪ نسبت خوبی است؛ در این صورت اگر یک مشتری با شما قطع همکاری کرد، شما تنها ۲۰٪ از درآمد خود را از دست خواهید داد.

استراتژی بازاریابی در فریلنسینگ

استراتژی بازاریابی داشته باشید

فریلنسرهای موفق، حتی اگر برنامه زمانبندی آنها پر باشد، همواره به دنبال پیدا کردن مشتریان گرانتر هستند. در ۲ سال اول شروع کار، باید یک استراتژی بازاریابی پایدار داشته باشید تا بتوانید مشتریان بهتری را جذب کنید.

دقیقا همان کاری که انجام میدهید را ارائه کنید تا فرصتهای کاری مناسبی نصیب شما شود. برنامه ای برای گسترش شبکه همکاران و دوستان خود در سایت جاب و جیب بوجود آورید.

پیش پرداخت در جاب و جیب

بدون پیش پرداخت کاری انجام ندهید

هرگز بدون دریافت پیش پرداخت کاری را انجام ندهید. اما حقیقت این است که بسیاری از فریلنسرها این گونه عمل نمیکنند. اما در سایت جاب و جیب میتوانید به راحتی و با خیال راحت هم پیش پرداخت بگیرید و هم خیالتان راحت باشد که به کل پول خود خواهید رسید به سایت جاب و جیب تکیه کنید.

دستمزد در جاب و جیب

دستمزد خود را بالا ببرید

از آنجایی که کارهای تمام وقت در اداره مزایای خود را دارند، باید درآمد خود از فریلنسینگ را طوری هدفگذاری کنید که بعد از دو سال بتوانید آن مزایا را جبران کنید.

این مطلب را از دست ندهید:  50 ایده برای طراحی فضای کوچک منزل(قسمت دوم)

شاید به نظر کمی سخت باشد، اما اگر تجربه کافی را کسب کنید و نمونه کارهای خوب و دقیق در سایت جاب و جیب ارائه کنید، مشتریان حاضر هستند برای خدمات شما، پول بیشتری بپردازند.

برای مثال، کسانی که در اداره کار میکنند، بیمه سلامت میشوند که فریلنسرها از این مزایا برخوردار نیستند. پس باید درآمد شما طوری باشد که آن مزایا را جبران کند.

جالب است بدانید اگر فریلنسینگرا طبق اصول انجام دهید، میتوانید در مدت ۲ سال به اهدافی برسید که برای دیگران 5 سال طول خواهد کشید تا به آن برسند؛ فقط کافی است ذهن و تمرکز خود را روی کاری که انجام میدهید معطوف کنید، زود تسلیم نشوید و به نکاتی که در این مقاله بیان شد خوب توجه کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *